Jön a második budapesti „nemzeti konzultáció” – ezúttal a Rákosdubajról
Budapest ismét lekoppintja a kormány egyik legfőbb legitimációs eszközét.
Budapest ismét lekoppintja a kormány egyik legfőbb legitimációs eszközét.
A kérdések úgy vannak megfogalmazva, hogy a támogató válasz felé tereljék a válaszadókat, nem beszélve a magyarázatokról. Az akkugyártást a kérdőív nevén sem nevezi, de támogatandóként kínálja fel. A kérdőív kitöltéséhez meg kell adni egy sor személyes adatot, és hozzájárulást kell adni azok későbbi felhasználásához.
Vajon azt is plakátra teszik, hogy hány százalék mondott nemet Ukrajna további támogatására?
Szerintük a konzultáció célja a júniusi EP-választás eredményének befolyásolása a kormánypártok javára és az ellenzék kárára. A kormány válaszában a „külföldről pénzelt baloldalra” mutogat.
Az Ukrajnának szánt forrásokról, a napelempályázatokról és a gyermekvédelmi törvény szigorításáról is tettünk fel kérdéseket a kormányinfón.
A pártaktivista a konzultáció leadási határidejének napján adta fel a küldeményt Alsóörsön.
Nemzeti konzultációs ívet gyűjtött a párt, amikor odalépett egy Fidesz-szimpatizáns férfi. A pult nem dőlt össze, de több helyen eltört.
A szuverenitásvédelminek nevezett nemzeti konzultációt tavaly októberben harangozta be Orbán Viktor.
A kormány lassan, de biztosan elfoglalja a repteret. Élőben közvetítjük Gulyás Gergely és Szentkirályi Alexandra kormányinfóját.
Nem először fordul elő, hogy a kormány propaganda terjesztésére használja a Covid-oltásokhoz évekkel ezelőtt megadott e-mail-címeket, most éppen a nemzeti konzultáció kitöltésére buzdító leveleket küldtek ezekre szét. Az adatvédelmi hatóság dolga lesz kivizsgálni, jogszerű-e ez.
Mivel 7 hét alatt a korábbiakhoz képest nem túl sok, mintegy 1,2 millió válasz érkezett a kormány nemzeti konzultációjára, Orbánék úgy döntöttek, egy hétig még várják a válaszokat.
A Lounge Design és a New Land Media idén már kaptak nagyobb összegeket is, két olyan szerződés is volt, amelyek keretösszege alulról karcolta a nyolcmilliárd forintot.
Ennyi év után már biztos: az online nemzeti konzultációnál nem is cél, hogy kivédjék a csalást. Bár nehezítgetik a visszaélés lehetőségét, a milliókból „fejlesztett” rendszer továbbra is egy vicc. Az online felület mindig megdobja a kitöltési számokat, de mivel ez a politikai akció se komolyan nem vehető, se tétje nincs, a kérdés inkább az, sikerül-e idén is 10 milliárd forintnál többet elkölteni rá.
A Publicus Intézet kutatása szerint az ellenzékiek háromnegyede szerint csak adatgyűjtés a kormány célja.
Gyakorlatilag leválthatatlanná tennék a regnáló kormánypártokat azok a törvényjavaslatok, amelyek a parlament előtt fekszenek. Az ellenzék eszköztelen ennek megakadályozásában, és képtelen ellensúlyozni a kormánypropaganda százmilliárdjaival megtámogatott Fidesz–KDNP-kampányt.
Az államtitkár szerint David Pressman „nem tartja tiszteletben a magyar emberek döntését".
Pedig a kormány valószínűleg súlyos közpénzeket költött a nemzeti konzultációra és a plakátokra.